Tisková zpráva

Názory veřejnosti na problematiku oddlužování

Tisková konference | 22. 4. 2024

Tiskovou konferenci, kterou pořádala Unie zaměstnavatelských svazů ČR, se konala 22.4.2024 od 10 hodin. Řečníci na ni představili výsledky průzkumu veřejného mínění, jehož cílem bylo poznat postoje veřejnosti k problematice oddlužování a zjistit názory voličů jednotlivých politických stran. Nechybělo ani srovnání s předcházejícími průzkumy laické i odborné veřejnosti.

  • Bc. Vít Jásek – výkonný ředitel Unie zaměstnavatelských svazů ČR
  • JUDr. Jarmila Veselá – jednatelka analytické společnosti InsolCentrum
  • PhDr. Daniel Kunštát, PhD. – politolog, sociolog, pedagog na Vysoké škole CEVRO
  • Ing. Dan Jiránek – zástupce Svazu měst a obcí ČR
  • RNDr. Ladislav Minčič, CSc., MBA – tajemník Hospodářské komory ČR

Liší se postoje respondentů na obecné zmírňování podmínek oddlužení v závislosti na tom, jakou politickou stranu ve volbách preferují? Vědí politici při rozhodování o novele oddlužení, co si myslí jejich voliči? Komentář k těmto tématům jste slyšeli v průběhu tiskové konference.

Uspokojení věřitelů pod 30 % považují za nesprávné také více než tři čtvrtiny dotázaných. „Průzkum ukazuje, že pouze 24 % respondentů lze označit za příznivce odpouštění dluhů. Ve společnosti je stále silně zakořeněn názor, že dluhy se mají platit. Tento názor se v čase prakticky nemění a zdá se, že není závislý na voličských preferencích,“ uvádí Jarmila Veselá, jednatelka analytické společnosti InsolCentrum.

Zdoj: ČTK

INSOLCENTRUM

InsolCentrum je analytická společnost, která se dlouhodobě věnuje zpracování a analýze insolvenčních a souvisejících ekonomických, demografických a sociologických dat. Výsledkem činnosti jsou unikátní analýzy ekonomických dat insolvenčních řízení u podnikatelských subjektů i u fyzických osob.

Kontakt pro média

JUDr. Jarmila Veselá

Insolcentrum s.r.o.

Hradecká 3
Praha 3 – Vinohrady
130 00

Telefon: +420 222 261 401
Mobil: +420 602 176 475

E-mail: insol@insolcentrum.cz

www.insolcentrum.cz