O nás

Insolcentrum

InsolCentrum se věnuje aktivitě v oblasti insolvenčních řízení – výzkumu a vzdělávání. Společnost byla založena v roce 2009.

Zkušenosti s řízením podniků v krizovém a insolvenčním řízení přivedly zakladatelku společnosti k závěru o nutnosti propojování ekonomických a právních výstupů a také nalézání souvislostí se společensko-politickým kontextem.

Výsledkem činnosti jsou unikátní analýzy ekonomických dat insolvenčních řízení u podnikatelských subjektů i u oddlužení fyzických osob.

Komunikujeme

Naše statistiky a analýzy jsou publikovány v masmédiích, odborných periodikách a prezentovány na odborných konferencích.

Vyvýjíme

InsolCentrum vyvíjí unikátní aplikaci pro monitorování a vyhodnocování insolvenčních procesů v ČR.

Publikujeme

Unikátní insolvenční data z období 2008 – 2020 jsou pilířem publikace INSOLVENCE: DATA – NÁZORY – PREDIKCE vydané v roce 2021.

jarmila_vesela

JUDr. Jarmila Veselá

jednatelka společnosti

Původně advokátka a insolvenční správkyně, v letech 2002 – 2008 prezidentka Komory pro krizové řízení a insolvenci v ČR.

S tématikou insolvence má bohaté zkušenosti: provozovala a prodala za chodu 5 průmyslových podniků (Agrostrojírny v Rožmitále pod Třemšínem, Zbrojovka Březnice, Dýhárna Orel v Kralupech nad Vltavou, TOS Čelákovice a slévárna TOS-MET v Čelákovicích), účastnila se mezinárodních konferencí o insolvenci, rekodifikačních prací na novém insolvenčním zákonu a vzdělávacích akcí.

V roce 2009 založila InsolCentrum, jehož cílem je analyzovat insolvenční řízení a na základě podrobných dat zefektivnit fungování celého procesu. V právní praxi se soustředila na krizová řízení – právní poradenství při privatizacích a likvidacích státních podniků.

portrait-katerina-schwarzova-c

Ing. Kateřina Schwarzová​

portrait-ladislava-zidlicka-c

Ladislava Židlická​

portrait-sona-lunakova-c

JUDr. Soňa Luňáková​

portrait-josef-vesely-c

Ing. Josef Veselý​

portrait-patrik-petrik-c

JUDr. Patrik Petrík​

portrait-martin-vesely-c3

Mgr. Martin Veselý, Ph.D.​

spolupracujeme