Tisková konference

Zásadní obrat v pohledu na dlužníky

Naléhavý vzkaz pro vládu: „Většina občanů i profesionálů zcela odmítá novelu oddlužení

Analytická společnost Insolcentrum ve spolupráci se Svazem měst a obcí a Svazem českých a moravských bytových družstev pořádala 20. 3. 2023 tiskovou konferenci na téma zásadní obrat v pohledu na dlužníky.

Play Video

Zdroj: ČTK

Účastníci debaty:

JUDr. Jarmila Veselá
jednatelka společnosti InsolCentrum

Doc. PhDr. Pavel Kuchař CSc.
sociolog, Fakulta sociálně ekonomická, UJEP

Mgr. Radka Vladyková
ředitelka Svazu měst a obcí ČR

Ing. Jan Vysloužil
předseda Svazu českých a moravských bytových družstev

Vláda v současné době připravuje novelu insolvenčního zákona, ve které navrhuje snadné osvobození od dluhů pro všechny dlužníky za tři roky. Jde o zákon důležitý pro všechny občany České republiky nikoli jenom pro dlužníky. Proti aktuálnímu vládnímu návrhu se jednotně staví nejen odborná veřejnost, ale podle dat také drtivá většina občanů. Novela oddlužení se negativně promítne do veřejných rozpočtů, což na vlastní kůži pocítí zejména občané. Postiženi budou podle Radky Vladykové, ředitelky SMO ČR, lidé v regionech, podle Jana Vysloužila, předsedy SČMBD, také členové bytových družstev a SVJ. Vliv přijetí novely na podnikatelské prostředí i na společenskou atmosféru v zemi popsala jednatelka analytické společnosti InsolCentrum Jarmila Veselá.

Download

Kulatý stůl Hrozby insolvencí občanů

INSOLCENTRUM

InsolCentrum je analytická společnost, která se dlouhodobě věnuje zpracování a analýze insolvenčních a souvisejících ekonomických, demografických a sociologických dat. Výsledkem činnosti jsou unikátní analýzy ekonomických dat insolvenčních řízení u podnikatelských subjektů i u fyzických osob.

Kontakt pro média

JUDr. Jarmila Veselá

Insolcentrum s.r.o.

Hradecká 3
Praha 3 – Vinohrady
130 00

Telefon: +420 222 261 401
Mobil: +420 602 176 475

E-mail: insol@insolcentrum.cz

www.insolcentrum.cz