Data a analýzy InsolCentra

Vstupte do světa dat a analýz týkajících se insolvenční problematiky v České republice s InsolCentrem

Na této stránce naleznete aktuální data, nejnovější statistiky a analýzy dluhové situace v České republice. Přehledná infografika představuje vnitřní data z insolvenčních procesů, a to z oddlužení, konkurzů i reorganizací.

Objevte podrobnější informace k oblastem insolvencí, které vás zajímají. Vyberte si konkrétní typ insolvenčního řízení a podívejte se na detailní informace. Ať už se jedná o charakteristiky zadlužených lidí v osobním bankrotu v sekci oddlužení nebo o zasažená odvětví u firem v konkurzech v kategorii konkurz, či zda je v reorganizaci častěji firma nebo živnostník v sekci reorganizace.

Tato stránka je vaším průvodcem rozmanitým světem dat a názorů na insolvenční situaci naší země.

Vyhledejte data a statistiky podle typu řízení:

Datové okénko

Víte, že každé číslo má svůj příběh? V našem datovém okénku vám představujeme pouze ochutnávku z rozsáhlých statistik a dat, které máme k dispozici v InsolCentru. Tyto infografiky jsou jen ukázkou toho, co všechno dokážeme analyzovat a zpracovat.
Stačí jediný pohled, abyste pochopili, co se momentálně děje v oblasti insolvencí a dluhové problematiky. Infografika se pravidelně aktualizuje, takže budete vždy v obraze. Nechte se zlákat na další objevování našich webových stránek.

Infografika

Muži vs. ženy

53%

47%

V povolených oddluženích tvoří muži 53 % a ženy 47 %.

Muži jsou však méně disciplinovaní, v průběhu oddlužení častěji přestávají splácet.

U splněných oddlužení představují muži 51 % a ženy 49 %.

Zdroj: ISIR, InsolCentrum, data k 31.12.2023

Fakta a zajímavosti

Víte, že...

Nejčastějším povoláním dlužníka v oddlužení je obsluha strojů a zařízení?

klasifikace profesi

Zdroj: ISIR, InsolCentrum, Oddlužení – vzorek 2019-2022

Statistické a názorové okénko

Ve statistickém a názorovém okénku objevíte fascinující spojení mezi daty a širokou škálou různých názorů a interpretací, které vám pomohou lépe porozumět trendům a událostem v oblasti insolvencí a dluhové problematiky. Prozkoumejte naše články plné podrobných statistik, které vám poskytnou hlubší pohled na aktuální stav a vývoj insolvencí v České republice.

Filtrujte podle kategorie:

Jednatelka společnosti InsolCentrum Jarmila Veselá byla hostem u Pavla Tomka, jednatele společnosti ADOL Monitor. Společně...
Komplexní materiál s infografikou představuje vnitřní data z procesu oddlužení a charakteristiky zadlužených lidí. Nechybí v něm názory...
Předmětem analýzy jsou zpracovatelé insolvenčních návrhů spojených s návrhy na povolení oddlužení dostupných v Insolvenčním...
V loňském roce v ČR bylo podle předběžných dat podáno 21.375 insolvenčních návrhů, což je...
Analytická společnost Insolcentrum ve spolupráci se Svazem měst a obcí, Hospodářskou komorou a Poradnou při...
Místo pěti let už za tři. Takhle rychlý by mohl být proces oddlužení, a to...