STÁT ŠEST LET ŘÍKÁ DLUŽNÍKŮM, ŽE JSOU OBĚTI VĚŘITELŮ

Jak vypadá typický český dlužník? Má stát dostatek údajů o českých dlužnících? A dělá vláda v oblasti exekucí a insolvencí správné kroky? Odpovědi na tyto a další otázky se dozvíte ve videorozhovoru s Jarmilou Veselou na stránkách Češi v právu.
Play Video
„Vláda už zhruba šest let říká, že dlužníci jsou oběti věřitelů a za své dluhy nemohou. To si myslím, že je medvědí služba, kterou těm dlužníkům prokazují. Zbavují je totiž toho nejdůležitějšího, a to vědomí, že oni sami jsou odpovědni za své kroky. Z našich dat je vidět, že značná část dlužníků již bere půjčování jako nový životní styl“, říká Jarmila Veselá a upozorňuje na to, že sociální pracovníci se velmi často setkávají se zadlužováním druhé generace.

„Z analýzy dat insolvenčního rejstříku vyplývá, že typickým dlužníkem je buď muž, nebo žena, protože oni jsou tam zhruba půl na půl, v průměrném věku okolo 43 či 44 let. Muži dluží v průměru 706 tisíc, ženy mají dluh 606 tisíc. Tito lidé jsou schopni splácet a průměrně muži uhradí 59 %, ženy o trochu méně – zhruba 52 %,“ popisuje Jarmila Veselá.

Další články

Názory veřejnosti na problematiku oddlužování
22Dub

Názory veřejnosti na problematiku oddlužování

Tiskovou konferenci, kterou pořádala Unie zaměstnavatelských svazů ČR, se konala 22.4.2024 od 10 hodin. Řečníci…

Mezičtvrtletní nárůst insolvenčních řízení ve všech krajích ČR za 1. čtvrtletí 2024
05Dub

Mezičtvrtletní nárůst insolvenčních řízení ve všech krajích ČR za…

Analytická společnost InsolCentrum představila předběžná data o insolvenčních řízeních v České republice za 1. čtvrtletí…

Jsou insolvence časovaná bomba?
05Dub

Jsou insolvence časovaná bomba?

Jednatelka společnosti InsolCentrum Jarmila Veselá byla hostem u Pavla Tomka, jednatele společnosti ADOL Monitor. Společně…