Insolcentrum s.r.o.

STÁT ŠEST LET ŘÍKÁ DLUŽNÍKŮM, ŽE JSOU OBĚTI VĚŘITELŮ

Jak vypadá typický český dlužník? Má stát dostatek údajů o českých dlužnících? A dělá vláda v oblasti exekucí a insolvencí správné kroky? Odpovědi na tyto a další otázky se dozvíte ve videorozhovoru s Jarmilou Veselou na stránkách Češi v právu.
Play Video
„Vláda už zhruba šest let říká, že dlužníci jsou oběti věřitelů a za své dluhy nemohou. To si myslím, že je medvědí služba, kterou těm dlužníkům prokazují. Zbavují je totiž toho nejdůležitějšího, a to vědomí, že oni sami jsou odpovědni za své kroky. Z našich dat je vidět, že značná část dlužníků již bere půjčování jako nový životní styl“, říká Jarmila Veselá a upozorňuje na to, že sociální pracovníci se velmi často setkávají se zadlužováním druhé generace.

„Z analýzy dat insolvenčního rejstříku vyplývá, že typickým dlužníkem je buď muž, nebo žena, protože oni jsou tam zhruba půl na půl, v průměrném věku okolo 43 či 44 let. Muži dluží v průměru 706 tisíc, ženy mají dluh 606 tisíc. Tito lidé jsou schopni splácet a průměrně muži uhradí 59 %, ženy o trochu méně – zhruba 52 %,“ popisuje Jarmila Veselá.

Další články

Nízký stav insolvencí v České republice je předzvěstí dramatických změn
03Říj

Nízký stav insolvencí v České republice je předzvěstí dramatických…

Analytická společnost InsolCentrum představila předběžná data o insolvenčních řízeních v České republice za 3. čtvrtletí 2022.…

Oddlužení za tři roky povede k nulovému uspokojení věřitelů, varují odborníci
21Zář

Oddlužení za tři roky povede k nulovému uspokojení věřitelů,…

Česká justice zveřejnila článek, který se zabývá připravovanou novelou insolvenčního zákona, která chce zkrátit dobu…

Česko v době dluhů – Konference EKONOM
20Zář

Česko v době dluhů – Konference EKONOM

Týdeník EKONOM pořádal debatu pod názvem Česko v době dluhů, kde mezi diskutujícími byla i Jarmila…